آموزش ویرایش سربرگ قالب مدیفای

بخش مهم تنظیمات قالب مدیفای، سربرگ ساز آن می باشد. همانطور که در توضیحات هم مشخص است شما می توانید یک سربرگ را بصورت پیشفرض برای همه برگه های سایت خود انتخاب نمایید. (منظور از سربرگ همان هدر یا Header می باشد.)

پنج سربرگ آماده در دمو قابل مشاهده است که می توانید ویرایش کنید یا اینکه از صفر سربرگ مد نظر خود را طراحی کنید. برای ویرایش سربرگ های موجود ابتدا تنظیمات روی نام سربرگ قالب را ذخیره نمایید. سپس در پایین بخش “قالب های ذخیره شده” دلخواه خود کلیک کنید (پس از کلیک احتماال خواهید دید که صفحه تنظیمات قالب ریلود می شود.) پس از اتمام طراحی که در ادامه آموزش می دهیم، روی دکمه ذخیره طرح آماده کلیک کنید و سپس روی دکمه ذخیره تغییرات قالب کلیک کنید.

سربرگ دارای سه ردیف می باشد. با کلیک روی مداد مشخص شده در شکل می توانید به تنظیمات کلی هر ردیف دسترسی پیدا کنید. همچنین با کلیک روی آیکن مانتیور در کنار دکمه مشخص شده، ردیف را غیرفعال کنید (در این صورت محتوای طراحی شما دست نخورده باقی می ماند اما در سایت نمایش داده نمی شود و هر زمان دوست داشتید می توانید مجدد ردیف را فعال کنید.)

سوالات متداول:

  • سربرگ را ویرایش می کنم اما در سایت تغییری مشاهده نمی کنم:
    • سایر صفحات سایت را بررسی کنید اگر در سایر صفحات تغییر پیدا کرده است ولی فقط در برگه یا برگه هایی خاص تغییر نکرده از ویرایش همان برگه سربرگ را روی سربرگ پیشفرض تنظیم کنید.
    • اگر در هیچ برگه ای تغییر نکرده است به تنظیمات قالب برگردید و مطمئن شوید سربرگی که ویرایش کرده اید همان سربرگی باشد که برای کل سایت تنظیم شود.
از سال 1388طراحی سایت بر پایه فلش و html را آغاز کردیم و از سال 1390 تا 1394 طراحی سایت را بر پایه جوملا ادامه دادیم و در نهایت به وردپرس رسیدیم و از سال 1394 تا کنون طراحی و بومی سازی قالب و افزونه را انجام می دهیم.